Металопластикові труби систем опалення

Металопластикові труби, як і інші неметалічні, давно зайняли свою нішу в секторі трубопроводів водопостачання. Виходячи з назви, вони поєднують в собі властивості обох видів труб - полімерних і металевих.

Конструктивно металопластикова труба являє собою алюмінієву трубу, внутрішня і зовнішня поверхня якої залита поліетиленом. Верхній шар полімеру захищає від атмосферних і механічних впливів, а внутрішній шар, крім захисних функцій, знижує гідравлічний опір протіканню рідини.

Отличный сервис на котором вы сможете купить авиабилеты.

Прекрасна гнучкість труби дозволяє прокладати трубопроводи по будь-якій траєкторії без застосування додаткових з'єднувальних муфт або фітингів, які використовуються тільки при з'єднанні труб між собою або при підключенні до елементів систем опалення, каналізації, холодного чи гарячого водопостачання.

Сполучні фітінги бувають компресійними, які збираються і розбираються, і пресованими (прес-фітинги), тобто нерозбірними.

Прес-фітинг за своєю суттю - сталева гільза, яка спеціальним пристроєм (зазвичай ручні кліщі з насадками) обжимается навколо труби. Отримане з'єднання не вимагає подальшого контролю, тому використовується при монтажі теплих водяних підлог, при якому металопластикова труба в додатковому полімерному рукаві заливається бетонною стяжкою.

В даний час це дуже популярний спосіб організації систем опалення міських квартир і заміських будинків, заснований, перш за все, на високій тепловіддачі алюмінію і довговічності металопластикової труби в цілому, за рахунок відсутності частин схильних до корозії - гарантовані строки експлуатації більше 30 років.

Крім того, що теплі підлоги значно дешевше за собівартістю аналогічних систем опалення на алюмінієвих радіаторах, вони ще набагато естетичніше.

Випускаються металопластикові труби стандартних діаметрів від 16 до 32мм і поставляються в рулонах від 25 метрів і, як правило, використовуються для внутрішніх систем водопостачання. Компресійні фітинги, що встановлюються в місцях вільного доступу, легко монтуються за допомогою набору простих інструментів - розвідних або гайкових ключів, тому під'єднання змішувача або унітазу займає кілька хвилин.

За вартістю металопластикові труби займають проміжне положення між металевими і полімерними зразками аналогічного діаметру.